Gala, czyli po prostu finał …

Dnia 28 kwietnia o godz. 16.00 odbył się finał Festiwalu Artystycznego Dzieci i Młodzieży.

Jury postanowiło dać  “taryfę ulgową” wszystkim uczestnikom (wszystkie zespoły zostały nagrodzone).

W  finale prezentowali się laureaci I-wszych miejsc;

ZESPOŁY TANECZNE:

Zespół taneczny “ENDORFINA” z Miejskiego Gimnazjum nr 3

Zespół taneczny “MAŁE MORFEO” z Ośrodka Kultury “Andaluzja”

ZESPOŁY MUZYCZNE:

Zespół instrumentalny z Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 12

Zespół wokalny z Młodzieżowego Domu Kultury nr 1

ZESPOŁY TEATRALNE:

Zespół teatralny z Młodzieżowego Domu Kultury nr 2

Gala oczywiście nie odbyłaby się bez rozdania nagród docenionym przez jury zespołom. Nagrody, dyplomy i statuetki zostały przyznane z rąk Pani Anny Jastalskiej, dyrektora MDK nr 2, oraz naczelnika Wydziału Edukacji UM, Pana Marka Kapicy. W programie koncertu wystąpił nasz wolontariusz z Turcji, Ozan. Zaprezentował nam tradycyjna muzykę turecką, która uspokajała nas w towarzyszących nam emocjach. Galę prowadziły wokalistki naszego zespołu “Dźwięk”.

Dziękujemy i gratulujemy wszystkim zespołom. Trzymamy kciuki za tych, którzy wybierają się do Częstochowy, oraz zapraszamy do udziału w przyszłym roku. Mamy nadzieję, że na następnym Festiwalu, tak jak w tym roku,  zespoły z Piekar udowodnią nam, że mają talent.

Zapraszamy do Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 na Dni Otwarte (15-17.06.br.) aby zobaczyć jak odbywają się nasze zajęcia i “jak to u nas jest fajnie” 🙂

Monika Wendelberger