Festiwal Artystyczny Dzieci i Młodzieży 2016 – eliminacje miejskie

W 2016 roku wystąpiło na scenie 28 zespołów kategoriach: teatr, taniec i muzyka. Jury w składzie Jolanta Świder, Tomasz Molitor oraz Bronisław Lewandowski wybrało finalistów i przyznało następujące lokaty w poszczególnych kategoriach:
TEATR
1 miejsce – Zespół teatralny z Miejskiego Gimnazjum nr 2 („Serenada”)
2 miejsce – Zespół teatralny z Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 (Next-ex”)
3 miejsce – nie przyznano
TANIEC
1 miejsce – Zespół taneczny „Bilbao” z Miejskiego Gimnazjum nr 2 („Miasto obcych”)
2 miejsce – Zespół taneczny z Miejskiego Gimnazjum nr 3 („Ganpati”, „Hip-hop mix”)
3 miejsce – Zespół taneczny z Miejskiego Gimnazjum nr 1 (White Girls 1)
Wyróżnienia:
– Zespoły taneczne „Małe Morfeo”, „Średnie Morfeo” i „Morfeo” z Ośrodka Kultury Andaluzja za koncepcję tryptyku poświęconego żywiołom
– Zespół taneczny „Akademia Jumpstyle” z Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 (Mix jumpstyle”)
MUZYKA
1 miejsce – zespół wokalno-instrumentalny z Zespołu Szkół im. M.Grzegorzewskiej („Fotograf”, „Sałatka jarzynowa”)
2 miejsce – Zespół wokalny z Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 („Tu”, „Świat w obłokach”)
3 miejsce – Zespół Folklorystyczny „Moiki” z Miejskiego Domu Kultury, Kozłowa Góra (Wiązanka pieśni z okolic Kozłowej Góry”)
Wyróżnienie:
– Zespół wokalny „Akademia Starszaka” z Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 („Chlipacze”, „Niegrzeczna myszka”).
GRATULUJEMY WSZYSTKIM FINALISTOM!
Pozostałe zespoły prezentowały również bardzo wysoki poziom, tkwi w nich duży potencjał artystyczny i mamy nadzieję, że w przyszłym roku również zaprezentują się na scenie Festiwalu i powalczą o główne nagrody. Dziękujemy Pani Prezydent Piekar Śląskich za objęcie Festiwalu patronatem, nauczycielom i instruktorom za przygotowanie zespołów, wszystkim uczestnikom za udział oraz jury za niełatwą pracę przy ocenianiu młodych artystów. Zapraszamy 21 kwietnia na koncert finałowy.