Półkolonie letnie 2016 – wspomnienia

Półkolonie były w tym roku bardzo intensywne, codziennie było dużo atrakcji i nie było czasu na nudę.

Najciekawsze punkty programu półkolonii:

• Wyjazd do Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach
  • Pétanque  (petanka, gra w bule) – zasady gry, rozgrywki w grupach
  • Wyjazd na basen „Michał” w Michałkowicach
  • Wyjazd do Free Style Parku w Chorzowie
  • Wyjazd do Skansenu w Chorzowie – dom górala (Chałupa z Istebnej) – wizyta w chałupie, wysłuchanie opowieści o jej mieszkańcach, ich życiu  i pracy, zabawy, zagadki, konkursy z nagrodami.
  • Wyjazd do „Osikowej Doliny” w Koziegłowach – warsztaty rękodzielnicze – wykonanie koszyka i jeżyka z wiórków osikowych.
  • Wyjazd do Wioski Indiańskiej „ARAPAHO” w Krzeszowicach  (gm. Zalas); malowanie twarzy, oglądanie tipi, skór dzikich zwierząt, przejście szlakiem dzikiego zachodu, zabawy z liną, zdobywanie sprawności, wąwóz duchów, ognisko, pieczenie kiełbasek  i inne atrakcje.
  • Wyjazd do Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu, Park 12C – Strefa Naziemna – poznanie  zagadnień związanych z żywiołami ziemskimi, technikami wydobywania węgla  i energią w przyrodzie, zwiedzanie Parku Techniki Wojskowej i Bajtelgruby.

FOTORELACJA:

Półkolonie letnie 2016