Miejski Festiwal Artystyczny Dzieci i Młodzieży 2018

Miejski Festiwal Artystyczny Dzieci i Młodzieży 2018 już za nami. Wystąpiło 32 wykonawców! Piekarska kultura ma się bardzo dobrze 🙂 Dzieci i młodzież kochają taniec, śpiew i muzykę.
OTO WYNIKI:
Jury eliminacji miejskich Festiwalu Artystycznego Dzieci i Młodzieży Szkolnej w składzie: Przewodniczący Komisji – Tomasz Molitor (Regionalny Instytut Kultury w Katowicach), członkowie: Danuta Kościelny – nauczyciel muzyki i fortepianu, Szkoła jak dom, Katowice; Piotr Górski – tancerz, nauczyciel tańca 25 kwietnia br. obejrzało prezentacje 32 zespołów artystycznych.
W KATEGORII ZESPOŁÓW TEATRALNYCH JURY PRZYZNAŁO NASTĘPUJĄCE LOKATY:
– Wyróżnienie- Zespół teatralny z Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 12
W KATEGORII ZESPOŁÓW TANECZNYCH JURY PRZYZNAŁO NASTĘPUJĄCE LOKATY:
Kategoria wiekowa I
Nagroda główna – „Despacito” – zespół taneczny z Miejskiego Przedszkola nr 1
Wyróżnienie – „Gargamel i smerfy”- zespół taneczny z Miejskiego Przedszkola nr 13
Kategoria wiekowa II
I miejsce – „Piradinha” zespół taneczny z Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 15
Wyróżnienie – „Wesołe Urwisy” z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 1
Kategoria wiekowa IV
I miejsce – DNA Zespół taneczny z Młodzieżowego Domu Kultury nr 2
Wyróżnienie – Mix, co tu jest grane zespół taneczny z Dzielnicowego Domu Kultury w Brzezinach
W KATEGORII MUZYKA JURY PRZYZNAŁO NASTĘPUJĄCE LOKATY :
Kategoria wiekowa I
I miejsce – Dwójeczki „ Mama wszystko wie” z Młodzieżowego Domu Kultury nr 2
Wyróżnienie- Jagódki „ Najłatwiejsze ciasto” z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2
Kategoria wiekowa III
I miejsce – „ Słodkiego miłego życia” Miejska Szkoła Podstawowa nr 12
Wyróżnienie – „ Bo ja myślę pozytywnie” Młodzieżowy Dom Kultury nr 2
Kategoria wiekowa IV
I miejsce- „ Koncert” Zespół Szkół Specjalnych
Wyróżnienie- „ Every breath you take” Młodzieżowy Dom Kultury nr 1

Jury zdecydowało o przyznaniu dodatkowego wyróżnienia dla Niepublicznej Szkoły Baletowej Arabesque z Katowic za udział w festiwalu i wysoki poziom prezentacji artystycznych.

Udostępnimy także filmy z eliminacyjnymi występami. Tak, jak w zeszłym roku, będzie można “polubić” tych wykonawców, których występy nam się podobają.
ZAPRASZAMY OD 02 MAJA DO GŁOSOWANIA NA NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI. Szczegóły wkrótce. Śledźcie nasz funpage: https://www.facebook.com/MDK2piekaryslaskie/ !

Festiwal Artystyczny 2018