Koncert Galowy Festiwalu Artystycznego 2018

Miejski Festiwal Artystyczny Dzieci i Młodzieży Piekar Śląskich 2018

Festiwal Art 2018

W dniu 09 maja 2018 odbył się koncert galowy laureatów Miejskiego Festiwalu Artystycznego Dzieci i Młodzieży Piekar Śląskich pod patronatem Pani Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sławy Umińskiej-Duraj. W tym roku w eliminacjach zobaczyliśmy 32 zespoły i w sumie ponad 300 uczestników.

Jury w składzie: Przewodniczący Komisji – Tomasz Molitor, członkowie: Danuta Kościelny Katowice; Piotr Górski przyznało następujące nagrody:

W KATEGORII ZESPOŁÓW TEATRALNYCH:

– Wyróżnienie- Zespół teatralny z Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 12

W KATEGORII ZESPOŁÓW TANECZNYCH:

Kategoria wiekowa I

Nagroda główna – „Despacito” – zespół taneczny z Miejskiego Przedszkola nr 1

Wyróżnienie – „Gargamel i smerfy”- zespół taneczny z Miejskiego Przedszkola nr 13

Kategoria wiekowa II

I miejsce – „Piradinha” zespół taneczny z Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 15

Wyróżnienie – „Wesołe Urwisy” z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 1

Kategoria wiekowa IV

I miejsce – DNA Zespół taneczny z Młodzieżowego Domu Kultury nr 2

Wyróżnienie – Mix, co tu jest grane zespół taneczny z Dzielnicowego Domu Kultury w Brzezinach

W KATEGORII MUZYKA:

Kategoria wiekowa II

I miejsce – Dwójeczki „ Mama wszystko wie” z Młodzieżowego Domu Kultury nr 2

Wyróżnienie- Jagódki „ Najłatwiejsze ciasto” z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2

Kategoria wiekowa III

I miejsce – „ Słodkiego miłego życia” Miejska Szkoła Podstawowa nr 12

Wyróżnienie – „ Bo ja myślę pozytywnie” Młodzieżowy Dom Kultury nr 2

Kategoria wiekowa IV

I miejsce- „ Koncert” Zespół Szkół Specjalnych

Wyróżnienie- „ Every breath you take” Młodzieżowy Dom Kultury nr 1

Jury zdecydowało o przyznaniu dodatkowego wyróżnienia dla Niepublicznej Szkoły Baletowej Arabesque z Katowic za udział w festiwalu i wysoki poziom prezentacji artystycznych.

Odbyło się również internetowe głosowanie na NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI. Już po raz drugi udostępnione zostały nagrania wszystkich występujący społeczności piekarskiej. Ta forma prezentacji pozwoliła poznać naszych piekarskich młodych artystów wszystkim, którzy nie mogli być obecni podczas eliminacji festiwalu. Najwięcej głosów publiczności zdobył zespół taneczny UNDER FIRE z Dzielnicowego Domu Kultury w Brzezinach Śląskich.

Koncert Galowy odbył się w bardzo gościnnej Filii Miejskiego Domu Kultury w Kozłowej Górze, sala teatralna pękała w szwach, a atmosfera podczas koncertu była wspaniała. Występy laureatów porwały do tańca najmłodszych widzów. Już po raz drugi w festiwalu wzięły udział piekarskie przedszkolaki i po raz drugi udowodniły, że warto było rozszerzyć zakres kategorii wiekowych dla uczestników.

Mieliśmy także okazję zobaczyć piękny występ młodych artystów z Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Bytomiu, którzy przyjechali do nas w ramach współpracy z MDK 2.

Zapraszamy za rok!

Dokumentację fotograficzną koncertu finałowego wykonał dla nas Pan Mateusz Brol z Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 12, za co bardzo dziękujemy.