Miejski Festiwal Artystyczny Dzieci i Młodzieży WYNIKI

Protokół z posiedzenia Jury
Miejskiego Festiwalu Artystycznego Dzieci i Młodzieży Piekar Śląskich

Jury eliminacji Miejskiego Festiwalu Artystycznego Dzieci i Młodzieży 30 stycznia br. obejrzało prezentacje 33 zespołów artystycznych (zgłoszonych 35). W kategorii zespołów teatralnych – 2 (zgłoszonych 2), tanecznych – 15 (zgłoszonych 16), muzycznych – 16 (zgłoszonych 17).

W KATEGORII ZESPOŁÓW TEATRALNYCH JURY PRZYZNAŁO NASTĘPUJĄCE LOKATY:

Kategoria I – przedszkola

Tytuł laureata i nagroda główna: Zespół teatralny DELFINKI z Miejskiego Przedszkola nr 3 za „O górniku Maśloku”

W KATEGORII ZESPOŁÓW TANECZNYCH JURY PRZYZNAŁO NASTĘPUJĄCE LOKATY:

Kategoria I – przedszkola

Tytuł laureata i nagroda główna: – Teatr ruchu z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 za „Niepodległość”

Kategoria II – klasy I – III

Tytuł laureata i nagroda główna: Zespół taneczny „Wesołe urwisy” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 za „Orkiestry dęte”

Kategoria III

Tytuł laureata i nagroda główna: Zespół taneczny Impo Victory z Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 za „GO GO”

Wyróżnienie: Zespół taneczny „Max dance” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 za „Elvis”

Kategoria IV

Tytuł laureata i nagroda główna: Zespół taneczny ONCE z Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 za „In your area”

W KATEGORII MUZYKA JURY PRZYZNAŁO NASTĘPUJĄCE LOKATY :

Kategoria II

Tytuł laureata i nagroda główna:  Zespół wokalno-taneczny „Dwójeczki” z Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 za „Zła zima – ding dong”

Wyróżnienie: Duet fortepianowy z Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 za „Walc na 4 ręce”

Kategoria III

Tytuł laureata i nagroda główna: Duet wokalny z Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 14 za „Był raz pewien pan”

Wyróżnienie: Trio gitarowe z Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 za „Sofia”

Kategoria IV

Tytuł laureata i nagroda główna: Zespół instrumentalny z Zespołu Szkół Specjalnych za „Bolero”

Wyróżnienie: Zespół wokalno-instrumentaly z Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 12 za „Trójkąty i kwadraty”

Jury zdecydowało o przyznaniu dodatkowych wyróżnień niezależnych od kategorii, które otrzymują:

• Zespół taneczny „Biedronki” z Miejskiego Przedszkola nr 13 za „Stare babcie” – wyróżnienie przyznano w uznaniu dużego potencjału grupy, bardzo dobrego ogólnego wyrazu artystycznego oraz świadomego wchodzenia w rolę.
  • Zespół wokalny „Boys band I c” z Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 13 za „Nic tu po mnie”- wyróżnienie przyznano za umiejętności wokalne solisty i wyjątkową swobodę sceniczną zespołu.

PRZED NAMI GŁOSOWANIE  I WYBÓR LAUREATA NAGRODY PUBLICZNOŚCI, NA KTÓRE ZAPRASZAMY NA STRONĘ MDK2 NA FACEBOOKU OD PIĄTKU 01.02.2019 DO PONIEDZIAŁKU 04.02.2019 DO 20:00. ORAZ FINAŁ FESTIWALU W DNIU 6 LUTEGO 2019 O GODZ. 17:00 W MDK W KOZŁOWEJ GÓRZE.