Przejdź do treści

Żegnamy Stary Rok – trochę wspomnień

Dnia 21 grudnia 2018r. w naszej placówce, w ramach zajęć świetlicowych odbyły się warsztaty kulinarne. Tematem warsztatów były pierniczki i kruche ciasteczka. Uczestnicy zajęć mogli zapoznać się z przepisem oraz sposobem przygotowania ciasta. Po upieczeniu pierniczków i ciasteczek dzieci ozdabiały je pięknie według własnych pomysłów. Zapraszamy do udziału w następnych warsztatach!

Warsztaty świąteczne 2018

W dniach od 11 do 17 grudnia przy wejściu do MDK nr 2 zagościł po raz kolejny Kiermasz Świąteczny. W świątecznej atmosferze każdy mógł nabyć m.in. ręcznie robione ozdoby, dekoracje świąteczne oraz inne artykuły wykonane przez uczestników zajęć rękodzielniczych, plastycznych i krawieckich działających w naszej placówce. Kiermasz wzbudził ogromne zainteresowanie zarówno rodziców jak i dzieci. Ozdoby były bardzo pomysłowe i kolorowe. Już pierwszego dnia sprzedaliśmy wiele prac. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na zakup materiałów i narzędzi do pracy na zajęciach. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom biorącym udział w naszym kiermaszu.

Kiermasz 2018

Odwiedził nas również Święty Mikołaj z workami pełnymi prezentów.

Mikołaj 2018

Andrzejki to wieczór wróżb, który obchodzimy w wigilię świętego Andrzeja, a więc w nocy z 29 na 30 listopada. Wieczór ten od wieków uchodzi za czas magiczny, sprzyjający poznawaniu przyszłości. Tak też w naszej placówce 30.11.2018r. wszystkie chętne dzieci uczestniczyły w Imprezie Andrzejkowej. Zabaw i wróżb było wiele. Dzieci wspaniale się bawiły i tańczyły. Wróżby z kolorów, kwiatów, talerzyków, butów oraz oczywiście wosku umilały nam zabawę.
 
andrzejki 2018