Plener malarski KALWARYJSKIE IMPRESJE 2019

W środę 16 października 2019r. zapraszamy do udziału w plenerze malarskim KALWARYJSKIE IMPRESJE

(impreza przełożona z 9 października z powodu niesprzyjającej pogody)

Impreza zorganizowana jest pod patronatem Pani Prezydent Piekar Śląskich Sławy Umińskiej – Duraj.

Do udziału zapraszamy dzieci i młodzież (w tym ze szkół o profilu artystycznym) oraz osoby dorosłe. Tematem twórczych działań będzie: pejzaż, architektura, wnętrza obiektów architektonicznych, okolice Kalwarii- przefiltrowane przez wrażliwość uczestników.

Zapewniamy podobrazia (płyta kartonowa zagruntowana farbą emulsyjną o wymiarach +/- 50/40 cm.)  oraz kilka sztalug. Uczestnicy przynoszą farby (do wyboru: temperowe, akrylowe, inne), kredki, pastele, węgiel (suche pastele i węgiel wymagają utrwalenia! Prosimy o zaopatrzenie się w najtańszy lakier do włosów :)) , ołówki itp., pędzle, palety, naczynia na wodę. W miarę możliwości należy zabrać ze sobą sztalugi, krzesła plenerowe, koc, poduszkę, coś „ na ząb” 🙂 itp.

Autorzy najciekawszych prac zostaną uhonorowani nagrodami.