Przejdź do treści

Wymiany młodzieżowe Erasmus+ w MDK 2/ wrzesień / październik 2019

W miesiącach wrzesień – październik 2019 młodzież Z Klubu Młodzieżowego KOMKE w MDK 2 wzięła udział w trzech wymianach międzynarodowych programu Erasmus+.

W terminie 3-13.09.2019 odbyła się wymiana z miastem partnerskim Kobuleti w Gruzji pod tytułem „Napraw swoje miasto” („Fix your city”). Tematem wiodącym spotkania była aktywizacja społeczna i obywatelska i zastosowanie narzędzia Budżetu Obywatelskiego oraz metody design thinking do jego przygotowania.

KOBULETI – WIZYTA PRZYGOTOWAWCZA – FOTORELACJA

 KOBULETI – WYMIANA DZIEŃ 1 – FOTORELACJA

KOBULETI – WYMIANA DZIEŃ 2 – FOTORELACJA

 

Kolejna wymiana odbyła się również w Gruzji w terminie 30.09-12.10.2019 w miejscowości Rustavi koło Tbilisi na terenie Scout Center. Wspólnie z kolegami z Estonii, Szwecji, Ukrainy i goszczącej nas Gruzji reazliowane były warsztaty/ zajęcia na temat „Komunikacja i zdrowy tryb życia”.

 

Ostatnie spotkanie odbyło się w Piekarach Śląskich. MDK 2 we współpracy z Fundacją Europejski Instytut Outsorcingu gościł młodzież z Czech, Chorwacji, Niemiec, Francji i Turcji. Wspólnie z młodzieżą z MDK 2 przez 9 dni od 12 do 20 października 2019 realizowali zajęcia artystyczne na temat „Barwy europejskiego dziedzictwa kulturowego”. Wymiana pod patronatem Pani Prezydent Piekar Śląskich Sławy Umińskiej-Duraj zakończyła się spektaklem zaprezentowanym na scenie Akademickiego Zespołu Szkół w Piekarach Śląskich dla uczniów i nauczycieli.

FOTORELACJA

Uczestnicy wszystkich wymian otrzymali certyfikaty Youthpass potwierdzające zdobyte kompetencje.

Niebawem kolejne wymiany, w tym projekt dla wszystkich miast partnerskich Piekar Śląskich, który odbędzie się w drugiej połowie kwietnia 2020r.