Przejdź do treści

Erasmus+ “Leap into the voice”

W dniach 17 do 24 marca 3-osobowa reprezentacja nauczycielek z Piekar Śląskich wzięła udział w międzynarodowym szkoleniu „Leap into the Void” w ramach programu Erasmus+, które odbyło się w Austrii, w Klaffer am Hochficht.
Piekary Śląskie reprezentowały: Alina Maziarz i Małgorzata Stępień z Zespołu Szkół nr 1 oraz Hanna Lebedieva z PPP Piekary Śląskie i  MDK2 Piekary Śląskie
Partnerami projektu była organizacja Kinderfreunde Mühlviertel z górnego regionu Austrii, Mühlviertel.
Projekt skierowany było do pracowników pracujących z młodzieżą, a celem projektu było wykorzystanie sztuki jako formy rozwijania samoświadomości. W projekcie wzięli udział ludzie z Gruzji, Rumuni, Portugalii, Grecji, Włoch Polski oraz Austrii.
Przez 6 dni prowadzący zajęcia Larris Guerri oraz Rui Guerreiro (Associazione Agrado) przeprowadzili warsztaty dotyczące odkrywania siebie i swojej dojrzałości emocjonalnej poprzez odnalezienie swojego wewnętrznego dziecka – najlepszego artysty. Poznaliśmy wiele metod, które poprzez proces rozwijania swojej kreatywności, pomogą uczniom rozwijać umiejętności wyrażania siebie, pomogą odnaleźć swoją wewnętrzną siłę, oraz rozwijać swoje kompetencje emocjonalne.
Dodatkową atrakcją było zwiedzanie miejscowości Linz i wizyta w Galerii Murali w Porcie w Linz -> Mural Harbor
Wiedzą i praktyką zdobytą podczas udziału w projekcie podzielimy się na warsztatach dla piekarskich nauczycieli zainteresowanych poszerzaniem swoich kompetencji.
Może być zdjęciem przedstawiającym 17 osób, ludzie stoją i na świeżym powietrzu