Miejski Festiwal Artystyczny Dzieci i Młodzieży Szkolnej – Piekary Śląskie 2017

04 kwietnia 2017r. podczas eliminacji Miejskiego Festiwalu Artystycznego Dzieci i Młodzieży Szkolnej pod honorowym patronatem Pani Prezydent Piekar Śląskich Sławy Umińskiej-Duraj obejrzeliśmy prezentacje 28 zespołów artystycznych. W kategorii zespołów teatralnych – 4, tanecznych – 10 i muzycznych – 14.

Festiwal Artystyczny 2017

Jury eliminacji miejskich Festiwalu Artystycznego Dzieci i Młodzieży Szkolnej w składzie:

Przewodnicząca Komisji – dr hab. Elżbieta Grodzka-Łopuszyńska prof. AM – Akademia Muzyczna w Katowicach, śpiewaczka

członkowie –  Monika Małycha – teatrolog, instruktor tańca

Krzysztof Kulbicki –  przedstawiciel Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach

W kategorii zespołów teatralnych Jury przyznało następujące lokaty:

I miejsce:

• Zespół teatralny z Miejskiego Gimnazjum nr 1 („Heloł, tu Hilda”)

II miejsce:

• Zespół teatralny z Miejskiego Przedszkola nr 3 (”Najpiękniejszy pałac”)

III miejsce: nie przyznano.

Przyznano dwa równorzędne wyróżnienia:

• Zespół teatralny z Miejskiego Gimnazjum nr 1 („American dream”)
  • Zespół teatralny Ośrodka Kultury ANDALUZJA („Shrek to ja. Życie to nie jest Hollywood”)

Uwaga:

Jury zadecydowało o przeniesieniu kabaretu Miejskiego Przedszkola nr 3 do kategorii zespołów muzycznych.

W kategorii zespołów tanecznych Jury przyznało następujące lokaty:

I miejsce:

• Zespół taneczny „Endorfina” z Miejskiego Gimnazjum nr 3 („Rock&Roll; Walc angielski”)

II miejsce:

• Zespół taneczny 2COOL 4YOU z Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 („TT”)

III miejsce :

• Zespół taneczny z Miejskiego Przedszkola nr 3 („Taniec Bora Bora”)
  • Zespół taneczny Małe Morfeo z Ośrodka Kultury Andaluzja („Witajcie w naszej bajce”)

Wyróżnienie:

• Zespół taneczny „Morfeo” z Ośrodka Kultury Andaluzja („Nie ma nas tu, nie ma nas tam”)

W kategorii zespołów muzycznych Jury przyznało następujące lokaty:

I miejsce:

• Zespół instrumentalny z Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 1 („Piosenki ludowe”, „Kompozycja własna”)

II miejsce:

• Zespół wokalny Jagódki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr  2 („Babcia i dziadek”, „Witamy wiosnę”)
  • Zespół wokalno-instrumentalny z Zespołu Szkół im. Marii Grzegorzewskiej („Habanera”, „Dżungla”)

III miejsce:

• Zespół wokalno-taneczny „Dwójeczki” z Młodzieżowego Domu Kultury („Kaczka dziwaczka”, „Muzyczka”)

Wyróżnienie:

• Duet instrumentalny z Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 („Mały marsz”, „Walczyk”)
  • Duet instrumentalny z Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 („Wenus”, „Sigo Adelante”)

Wyróżnienie:

dla Zespołu Folklorystycznego „Piekarzanki” z Miejskiego Domu Kultury za wykonanie utworu folklorystycznego („Wszystko mi jedno”, „We Piekarach na jarmarku”, „Wesoły wędrowiec”).

Na uroczysty finał Festiwalu, wręczenie dyplomów i nagród oraz prezentację laureatów zapraszamy w dniu 11 kwietnia 2017r. do Miejskiego Domu Kultury przy ul. Bytomskiej 73.